Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Shakery perkusyjne dla muzyka


Shakery perkusyjne dla muzyka

Muzyka koi nerwy i jest dobrym lekarstwem na smutki codziennego dnia. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób bez muzyki nie wyobraża sobie życia.

Czym są shakery perkusyjne?
Shakery należą do grupy instrumentów perkusyjnych. Dźwięk tworzy się poprzez drgania elementów w instrumencie. Może on wydobywać się w momencie uderzania lub potrząsania. Nazwa jest ściśle powiązana ze sposobem ich używania- just shake it (wystarczy potrząsnąć). Shakery są bardzo popularne, zaś ich dźwięk można usłyszeć w każdym rodzaju muzyki.

Gdzie można usłyszeć dźwięki shakerów?
Rock jest gatunkiem muzyki, który najbardziej umiłował sobie dźwięki shakerów. W niemalże każdym popularnym kawałku rockowym można usłyszeć brzmienie instrumentów perkusyjnych różnych typów, w tym właśnie shakerów. Okazuje się jednak, że większość melomanów kojarzy shakery z melodiami etnicznymi. Nic w tym dziwnego, przecież nie obcy jest widok Indianina z grzechotką.

Zalety shakerów
Shakery posiadają różnorodny kształt i brzmienie, dlatego posiadają taki wielu sympatyków. Instrumenty tego typu są wygodne w użyciu, lekkie i poręczne. Granie na shakerach wymaga jedynie wyczucia rytmu i stanowi wspaniały początek dla osób rozpoczynających przygodę z muzyką. Kolejnym atutem jest niska cena, która nie uszczupli znacząco zawartości naszego portfela.


 


Głosuj (0)
perkusjowo 08:36:33 15/06/2016 [Powrót] Komentuj

Strona Główna

PerkusjowoKsięga (0)
Księga Gości
Dodaj do Księgi

2016
Czerwiec


O mnie

Dodaj do Ulubionych

938

Linki


Ulubieni